Staráme se o staršího psa

Máte už staršího pejska? Víte jak o něj pečovat. Starší pes vyžaduje vaší pozornosti. Zajistěte mu spokojené stáří a dejte mu všechno, co potřebuje.

Jak se projevuje stárnutí psa

Každý pes stárne jinak. U nějakých plemen jsou příznaky stárnutí vidět poměrně brzy, u některých později.
Stárnutí se projevuje šedivěním srsti, ale také vypadáváním zubů. Psům se postupně zhoršuje sluch i zrak a hůře zpracovávají podněty ze svého okolí. Jejich kůže ztrácí svou původní pevnost a ochabují také svaly. Začínají je rovněž bolet klouby, na což někdy reagují podrážděně.

Jak pečovat o stárnoucího psa

Pečujte o svého stárnoucího psa. Zpříjemněte mu jeho život přiměřenou péčí a potravou, která bude pro něj nejvhodnější. Dnes už na trhu bez problémů dostanete stravu určenou přímo psům seniorům. Tato strava je pro pejsky šetrnější.
Dále je nutné pravidelně psovi čistit zuby. Jinak by se mu bakterie z případné infekce dásní, která je v pozdějším věku častější, mohla dostat do krevního oběhu. Starejte se také lépe o jeho oči a uši. Pravidelně tyto orgány čistěte. Starým psům se velmi rychle zanášejí.
Pokud se pes už méně pohybuje, bylo by vhodné kdybyste mu alespoň jednou denně jemně masírovali ztuhlé klouby. Více pečujte i o jeho srst. Starší pes si ji kvůli své menší ohebnosti čistí méně než mladý pes. Je nutné mu ji ale čistit opatrně. S rostoucím věkem je totiž tenčí a citlivější.

Kdy uspat pejska?

Dnešní veterináři dokáží léčit mnohé nemoci a díky tomu se zvířata dožívají čím dál většího věku. Někdy však přijde okamžik, kdy i přesto, že by pes mohl žít dál, je jeho kvalita života už tak špatná, že je lepší ho dále netrápit. I když to bude těžké rozhodnutí, je nutné se rozhodnout správně. Mnohdy vám může poradit veterinář. Uspávací injekce je pro psa bezbolestná.

Dopřejte pejskovi příjemné seniorské období a starejte se o něj s péčí, kterou vyžaduje.

  • patrik

    a jak se jmenuje