Jméno pro psa

V psím kalendáři najdete spoustu jmen. Pejskovi kromě jména můžete dá i různé přezdívky podle jeho temperamentu a oblíbené činnosti. Stačí ho jen bedlivě sledovat. Je velmi těžké vybrat jenom jedno jméno. Psí jména jsou velmi krásná. Rozhodněte se správně.

Podle vzhledu a temperamentu

Někteří majitelé dávají psí jména podle vzhledu pejsků. Pokud je Váš pejsek rošťácky flekatý můžete ho jednoduše pojmenovat Flíček. Pokud je mrštný dejte jméno Rychlík. Oblíbené je i jméno Ťapka.

Slavní pejsci

A potom samozřejmě následuje plejáda slavných filmových a televizních psů. Jen si vzpomeňte na Rexe, Lassie nebo Bennyho. Je jich víc než dost. I odtud může plynout Vaše inspirace.

Výstižné jméno

Pejsek se musí naučit slyšet na své jméno. Volte proto i s přihlédnutím k této skutečnosti. Nejlepší je výstižné, jednoduché a krátké jméno. Musí být snadno zapamatovatelné. Vhodná jsou psí jména, která nemají více než dvě slabiky.
Originalita a jedinečnost
Jak jsme již řekli, fantazii se meze nekladou. Psí jména mohou být velmi kreativní a nevšední. Originalita je trendy. V kurzu jsou zajímavá i neobvyklá jména.

Tradiční Ťapka a Haryk

Psí jména mohou být velmi odlišná od těch lidských. Zde můžeme o trochu více popustit uzdu fantazie, než například u výběru jména pro miminko. Mezi tradiční a velmi populární jména patří Azor, Ťapka, Rex, Haryk, Ferda, Beník, Rek, Blesk, Čert, Mikeš, Péťa, Špunt, Adélka, Bobina, Kiki, Hary, Míša, Asta, Rita, Katy, Krikri a mnohá a mnohá další.

Jméno pro pořádného hafana

Na výběr je z velkého množství. V nabídce jsou holčičí psí jména i klučičí psí jména. Pejskovi můžete nechat ušít i psí obleček s jeho vyšitým jménem. Bude králem ulice. Vyberte šmrncovní jméno pro Vašeho hafana. Jméno vybíráte pejskovi na celý život. Vyplatí se rozvaha. I z malého roztomilého štěňátka může vyrůst velký pes. Myslete i na tuto skutečnost. Jméno, které je roztomilé pro malé štěňátko, už není tak pěkné pro dospělého psa.

Bára a Filip nejoblíbenější

Dle průzkumů veřejného mínění nejčastěji dáváme psí jména Bára a Filip. Tyto dvě jména jsou nejfrekventovanější a nejpoužívanější. I všude ve světě mají své žebříčky oblíbenosti psích jmen. Tak například v Japonsku jsou populární následující psí jména: Choco, Momo (broskev) nebo Marron (francouzský kaštan) a také Sakura (třešňový květ). Psí miláčci jsou vítanými společníky po celém světě.

Lucinka a Terezka

Pří výběru psího jména se doporučuje, aby obsahovalo některé z následujících písmenek: S, G, R, Č a nebo X. Nemělo by být příliš dlouhé a musí se dobře zkracovat. Lidé se nejčastěji inspirují i v lidském kalendáři. Fenky můžete pojmenovat také oblíbenými jmény Lucinka a Terezka. Pro pejsky existují i oblíbená psí jména Hektor a Baron.

Legendární Dášenka

Nápady se berou i z knížek. Jen si vzpomeňte na Čapkovu Dášenku. Foxtériéra se přímo nabízí pojmenovat tímto krásným jménem. Oblíbená jsou i psí jména Rony a Dan nebo Bety, Sára a Peggy. Populární je také Dundee.

Psi s původem

Pokud mají psi svůj původ, je jejich jméno takzvaně vázané. Dávají se jména se stejným počátečním jménem nebo písmenem matky. Hodně se používají i anglická a cizí psí jména.

Rozumíte psí řeči?

Až vyberete pejskovi jeho jméno, musíte ho naučit, aby na svou přezdívku slyšel. Bude Vám rozumět. Ale rozumíte Vy svému pejskovi? Dáme Vám pár rad a tipů. Váš pejsek je sice němá tvář, ale i přesto má svou vlastní řeč, zvuky a gesta. Pokud například vrtí ocáskem, tak to znamená, že je spokojený a chce s Vámi navázat kontakt. Pokud má ocas mezi nohama, cítí se ohrožen. Pokud leží rozverně na boku a zadní nohu má zvednutou, tak chce podrbat na bříšku. Když Vás bude olizovat, je to láskyplný výraz citu a oddanosti.

Zdroj: paraplycko.blog.cz

 • Dracice-ada

  Dášenka

 • Sabina Mitregova

  Prosím chtěla bych poradit jaké jméno se hodí pro plemeno HOVAWART (pes i fenka).
  Děkuji 😉

  • Anna

   Ahoj, mě osobně se nejvíce líbí jméno Daisy a nebo Ellie. A Luko pro psa.